כתבות מYNET

מה קורה כשכל המשפחה סובלת מהפרעת קשב וריכוז?

מאז שנות השבעים בוצעו אלפי מחקרים שניסו למצוא את הקשר הגנטי להפרעת קשב וריכוז. היום כבר ידוע כי קיימת מידת תורשתיות המוערכת בכ-76%. אבל איך הורה שלא מאובחן ולא מודע כי גם הוא סובל, מצליח להתמודד עם ילד בעל מאפייני הפרעת קשב וריכוז? כתבה שביעית בסדרה.

לא רק בילדים: איך לזהות הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר?

דוחים משימות לדקה ה-90, משתעממים מהר במהלך פגישות או משימות לא מעניינות או מאבדים דברים בצורה סדרתית. אם זה מתאר אתכם אפילו חלקית, אולי יש לכם הפרעת קשב וריכוז. עד כמה התופעה נפוצה בבגרות, האם יש הבדל בין התסמינים בילדות, האם מדובר בהפרעה גנטית ואיך מאבחנים? פסיכיאטר מומחה מסביר.

הבעיות בלהיות נשוי לאדם עם הפרעת קשב וריכוז

סובלים מהפרעות קשב וריכוז? הזוגיות שלכם עלולה להיות בסכנה. נתונים מחקריים מראים שהסיכוי לגירושין בקרב זוגות בהם אחד מבני הזוג מאובחן כלוקה ב-ADHD גדולים עד פי שניים. התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בגיל מבוגר היא משימה לא פשוטה, בעיקר במסגרת זוגית ומשפחתית. כתבה שנייה בסדרה.

איך השמנה קשורה להפרעות קשב בגיל המבוגר

למה באמת יש קשר בין שתי התופעות – הפרעות קשב וריכוז והשמנת יתר והאם טיפול בהפרעה אחת יסייע לפתרון השנייה? פסיכיאטר מסביר

איך מרגיש להיות סטודנט עם הפרעת קשב וריכוז

האם בעלי הפרעות קשב וריכוז מצליחים להתמודד עם הדרישות האקדמיות המורכבות הדורשות ארגון חומר רב לטווח רב ותעדוף מטלות, ומה עלול להיות הנזק, הפיזי והנפשי אם לא מאבחנים בזמן?

החיים הקצרים יותר של אנשים עם הפרעות קשב

סובלים מהפרעת קשב וריכוז? הסיכון שלכם להיות מעורבים בתאונות דרכים ואירועים מסכני חיים גבוה פי 2.6 ביחס לשאר האנשים – כך קובע מחקר שכלל 32 אלף איש. כתבה חמישית בסדרה

איך הפרעות קשב בגיל המבוגר יכולות להתבטא כחרדות

אנשים עם הפרעת קשב וריכוז סובלים פי 2 מחרדה חברתית, חרדה ממבחנים, התקפי פאניקה או פוביות שונות. מה קורה בתוך המוח שלנו שיוצר מצבים אלו, איך הכל מתהווה בילדות ומה המחיר שמשלמים על כך מאוחר יותר. כתבה שלישית בסדרה

אפשר לעבור טיפול נפשי בזום? "זה חוסך לי זמן וממוקד מטרה"

האם הזום שנכנס לחיינו בעקבות הקורונה הופך לכלי טיפולי שגרתי? הפסיכיאטר שסגר את הקליניקה שלו בת"א ועבר לטפל בזום ("אין לי אף מטופל שהפסיק את הטיפול בגלל זה"); המטופלת שמרגישה יותר אינטימיות מול המסך וגם מספיקה להניק בזמן; וגם המטפל שלא מוותר על המפגש האנושי: "יש משמעות טיפולית לעובדה שאדם יוצא מהבית לטפל בעצמו"