אבחון פסיכיאטרי

תוכן עניינים

מה זה אבחון פסיכיאטרי?

אבחון פסיכיאטרי הינו כלי שבאמצעותו אני לומד להכיר את הנבדק, את תולדות חייו, את מחלות הרקע שמהן הוא סובל ואת הרקע הפסיכופתולוגי המשפחתי. 

האבחון מתבצע באמצעות שיחה באווירה נינוחה ומכבדת.

מטרת האבחון הינה מלבד ההיכרות גם לגבש אבחנה שעל פיה אמליץ על טיפול.  

לעיתים ניתן להסתפק בפגישה אחת לצורך זה, אולם ישנם מקרים שבהם נדרשות פגישות נוספות כמו גם הסתמכות על מקורות מידע חיצוניים כגון סיכומי מחלה/אשפוז או שיחה עם בן משפחה או מטפל רגשי.

אני בעל ניסיון רב בפגישות אבחון ובליווי פסיכיאטרי למטופלים הנמצאים בתהליכים רגשיים אצל מטפלים רגשיים שאינם רופאים (פסיכולוגים, קואוצ'רים וכדומה) 

איך אני מאבחן?

תהליך האבחון נעשה בסביבה נעימה מתוך מטרה לסייע ולמצוא פתרון לבעיות רגשיות שאיתן מגיע המטופל. תהליך האבחון כולו מתקיים בהתאם לשמירה על חיסיון מידע המקובל בחוק.

במהלך שיחת האבחון נבצע יחד מעבר שיטתי על תחנות בחיי הפונה תוך שימת גדש על הבריאות הרגשית לאורך השנים. בסופו של תהליך האבחון, תתבצע אבחנה והתאמת המלצות טיפוליות.

איך אני מטפל?

כבעל ארגז כלים עשיר ביכולתי להתאים טיפול "תפור לפי מידות" בהתאם למצב ולרצון המטופל. במקרים שבהם המצב מאפשר, אעדיף לטפל באמצעות שיטות פסיכולוגיות כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי או פסיכותרפיה דינמית. יחד עם זאת, כרופא פסיכיאטר מומחה צברתי ניסיון רב בהתאמת טיפול תרופתי וליווי התחלת טיפול מסוג זה.

פנו אליי עכשיו להכוונה או לקביעת פגישה