ד"ר מור פורבין

אבחון פסיכיאטרי

מה זה?

אבחון פסיכיאטרי הינו למעשה כלי של שיחה (אינטייק) במהלכה לומד הפסיכיאטר להכיר את הנבדק, את תולדות חייו, את מחלות הרקע מהן הוא סובל ואת הרקע הפסיכופתולוגי המשפחתי. כמובן שרוב השיחה עוסק בנסיון להבין ולאפיין את הבעיות רגשיות אותן מציג סובל הפונה.  האבחון מתבצע באמצעות שיחה במתכונת של שאלות ותשובות ובכך ניתן להתרשם להתרשם  גם מאלמנטים נוספים (מהלך מחשבה, זיכרון תפיסה, הדרך ליצירת קשר, תובנה, השיפוט ועוד) היכולים לסייע ולעזור לאבחון נכון. מטרת האיבחון הינה לאסוף מידע ולהתאימו לקריטריונים האבחוניים המקובלים, זאת על מנת למצוא את הפתרון המתאים ביותר לסייע בבעיה. לעיתים ניתן להסתפק בפגישה אחת לצורך זה אולם ישנם מקרים בהם נדרשות פגישות נוספות כמו גם הסתמכות על מקורות מידע חיצוניים כגון סיכומי מחלה/אשפוז או שיחה עם בן משפחה או מטפל ריגשי.

אני בעל ניסיון רב בפגישות אבחון ובליווי פסיכיאטרי למטופלים הנימצאים בתהליכים ריגשיים אצל מטפלים ריגשיים שאינם רופאים (פסיכולוגים, קואצ'רים וכדומה).

איך אני מאבחן?

תהליך האבחון נעשה בסביבה נעימה מתוך מטרה לסייע ולמצוא פתרון לבעיות רגשיות איתם מגיע המטופל. כמובן שהליך האבחון כולו מתקיים בהתאם לשמירה על חסיון מידע המקובל בחוק ומתוך ראיה שכל בעיה ניתנת להקלה וחלק מהבעיות ניתנות אף פתרון.

איך אני מטפל?

כבעל ארגז כלים עשיר ביכולתי להתאים טיפול "תפור לפי מידות" בהתאם למצב ולרצון המטופל. במקרים בהם המצב מאפשר, אעדיף לטפל באמצעות שיטות פסיכולוגיות כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי או פסיכותרפיה דינמית.  כרופא פסיכיאטר מומחה צברתי ניסיון רב המאפשר לקבל החלטה בדבר טיפול תרופתי.